Ξεχώρισε στον τοπικό διαγωνισμό ομορφιάς και αφού κατέκτησε τον τίτλο της Miss Κρήτη 2016, η 20χρονη, σήμερα, Κατερίνα Πασαλάρη, από την Κρήτη, ανοίγει τα φτερά της και διεκδικεί ένα ... ακόμη μεγαλύτερο στέμμα!
Μέσα από την ιστοσελίδα του διαγωνισμού Star Hellas - Miss Hellas - Miss Young, η νεαρή μισή Ηρακλειώτισσα-μισή Κισαμίτισσα, με την γνήσια ελληνική ομορφιά και το ζεστό χαμόγελο ... μας συστήνεται και περιγράφει τον εαυτό της ως ένα συνεπές, οργανωτικό και εργατικό άτομο.
Η νεαρή κοπέλα που σπουδάζει αισθητικός και παράλληλα παρακολουθεί το τμήμα Λαϊκής και Παραδοσιακής Μουσικής στο ΤΕΙ Ηπείρου, το καλοκαίρι εργαζόταν σε ξενοδοχείο ως αισθητικός, ενώ όποτε ο χρόνος της της το επέτρεπε - κι αυτό το έκανε από τα εφηβικά της χρόνια! - βοηθούσε στο βιβλιοπωλείο του πατέρα της.
Φαίνεται πως παρά το νεαρό της ηλικίας της έχει ήδη δείξει μεγάλη ωριμότητα κι απόψε θα εμφανιστεί στη σκηνή, διεκδικώντας ένα τίτλο και ένα "άνοιγμα" στο χώρο του μόντελινγκ και της εγχώριας show business.