Τον δικό του Άγιο Βασίλη που θα πρωταγωνιστεί στις γιορτές Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς αναζητά ο Δήμος Θεσσαλονίκης, στελέχη του οποίου απηύθυναν πρόσκληση ... εκδήλωσης ενδιαφέροντος σε όποιον θα επιθυμούσε να υποδυθεί τον αγαπημένο Άγιο των παιδιών.
Η ανταπόκριση ήταν ιδιαίτερα ικανοποιητικοί αφού περίπου 70 άνδρες και γυναίκες έστειλαν τα βιογραφικά τους διεκδικώντας αυτή την ιδιαίτερη θέση εργασίας.
Λόγω του αυξημένου ενδιαφέροντος, μάλιστα, ο Δήμος Θεσσαλονίκης θα προχωρήσει τώρα σε casting προκειμένου να βρεθεί ο καταλληλότερος Άγιος Βασίλης.