Στο πόδι σηκώθηκε η πυροσβεστική υπηρεσία από φωτιά που ξέσπασε στις 4.30 το μεσημέρι της Τρίτης σε περιοχή μεταξύ των χωριών Αχεντριά και Αγίου Νικήτα.
Στο σημείο έσπευσαν 3 οχήματα με 8 άνδρες της υπηρεσίες που κατάφεραν γρήγορα να περιορίσουν τις φλόγες.
H φωτιά νωρίς το βράδυ τέθηκε υπό μερικό έλεγχο έχοντας αφήσει πίσω της 30 στρέμματα καμμένης γης ενώ στο σημείο παραμένουν δυνάμεις της πυροσβεστικής.