Συνεχίζοντας τη διανομή τροφίμων μακράς διαρκείας, στις Ενορίες του νομού Χανίων, ο Αντιπεριφερειάρχης Χανίων, Απόστολος Βουλγαράκης, επισκέφθηκε με τους συνεργάτες του, το Σάββατο 24 Δεκεμβρίου, την Ενορία των Κατσιφαριανών, και παρέδωσε τρόφιμα στον πατέρα Δημήτριο.
Παράλληλα, σήμερα Τρίτη 27 Δεκεμβρίου, επισκέφθηκε, για τον ίδιο σκοπό, τον πατέρα Αντώνιο στην Ενορία Αγίου Κωνσταντίνου και Ελένης στη Νέα Χώρα, και τον πατέρα Γεώργιο στην Ενορία Βαμβακόπουλου.