Συνελήφθη, χθες το βράδυ στο Ηράκλειο, ένας άνδρας κατηγορούμενος για παραβάσεις της Νομοθεσίας περί ναρκωτικών ουσιών.
Συγκεκριμένα, χθες το βράδυ, από αστυνομικούς της ανωτέρω Υπηρεσίας, πραγματοποιήθηκε έλεγχος στον άνδρα ο οποίος επέβαινε σε δίκυκλη μοτοσυκλέτα όπου βρέθηκαν στην κατοχή του και κατασχέθηκαν 20,2 γραμμάρια κάνναβης.
Η προανάκριση διενεργείται από το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Ηρακλείου.