Ο ίλιγγος εμπόδισε τον Κώστα Μπαντουβά να παρευρεθεί στην εκδήλωση που διοργάνωσε προς τιμήν του, χθες, στην Αυγενική ο δήμος Ηρακλείου.
Αντί του ίδιου του κ.Μπαντουβά, το "παρών" έδωσε ο ανιψιός και συνονόματος του τιμώμενου, Κωνσταντίνος Μπαντουβάς, ενώ παρούσα ήταν η κ.Πλεύρη εκ μέρους του δημάρχου Ηρακλείου, η οποία και επέδωσε την τιμητική πλακέτα.
Παρών ήταν και ο Αντιδήμαρχος Οικονομικών ο οποίος χάρισε ένα συλλεκτικό βιβλίο από τις εκδόσεις της Βικελαίας Δημοτικής Βιβλιοθήκης, ενώ στην εκδήλωση παρευρέθηκε επίσης ο πολιτευτής της ΝΔ Μάξιμος Σενετάκης.
Ο ανιψιός του τιμώμενου, αφού ευχαρίστησε, μεταξύ άλλων τόνισε ότι οι κάτοικοι της Αυγενικής αν και πέρασαν τόσα χρόνια θυμούνται και τιμούν το θείο του.