Θρήνος έχει ξεσπάσει για τον χαμό του 29χρονου νεαρού που εντοπίστηκε νεκρός χτες το βράδυ στο σπίτι του στις Γούρνες. Ο άτυχος νεαρός - του οποίου οι συνθήκες θανάτου διερευνώνται - ήταν γιος του προέδρου του συλλόγου επαγγελματιών αλιέων Μανόλη Ματζαράκη.
Η είδηση του θανάτου του προκάλεσε σοκ στην οικογένεια του καθώς και σε συγγενείς και φίλους που περιγράφουν τον νεαρό ως ένα δραστήριο παιδί γεμάτο ζωή. Ο ίδιος εργαζόταν ενώ δεν αντιμετώπιζε κάποιο πρόβλημα με την υγεία του
Τον άτυχο νεαρό εντόπισε νεκρό ο αδερφός του που κάλεσε το ΕΚΑΒ. Σύμφωνα με τις πληροφορίες ο θάνατος του νεαρού πρέπει να είχε επέλθει ώρες πριν εντοπιστεί καθώς το άψυχο σώμα του βρέθηκε σε κατάσταση ακαμψίας.
Τα αίτια του θανάτου του διερευνώνται από την αστυνομία.