Άλλο ένα θύμα της ασφάλτου προστέθηκε στη μακρά λίστα των νεκρών από τροχαία, στην Κρήτη.
Περίπου στις 03.00 χθες τα ξημερώματα, η δίκυκλη μηχανή που οδηγούσε ένας 41χρονος άνδρας εξετράπη της πορείας της και έπεσε σε πέτρες στο πρανές του δρόμου, στην πόλη της Σητείας.
Ο άτυχος 41χρονος δε χτύπησε στο υπόλοιπο σώμα, αλλά στο κεφάλι, με τα χτυπήματα αυτά να αποδεικνύονται μοιραία, καθώς ο άνδρας δε φορούσε προστατευτικό κράνος.
Ο άνδρας, που εξέπνευσε, ήταν παντρεμένος και πατέρας δύο παιδιών.