Συνάντηση στη Περιφέρεια Κρήτης πραγματοποιήθηκε με τη συμμετοχή του Υπουργού Εμπορικής Ναυτιλίας Παναγιώτη Κουρουμπλή και του Περιφερειάρχη Σταύρου Αρναουτάκη.
Στη συνάντηση συμμετέχει ο Γενικός Γραμματέας Λιμένων, Λιμενικής Πολιτικής και Ναυτιλιακών Επενδύσεων Χρήστος Λαμπρίδης, ο Βουλευτής Ηρακλείου Νίκος Ηγουμενίδης, ο Αντιπεριφερειάρχης Ηρακλείου Ευριπίδης Κουκιαδάκης, ο Προέδρος του ΟΛΗ Απόλλων Φιλιππής, ο Διοικητής της 7ης Περιφερειακής Διοίκησης Λιμενικού Σώματος Γιώργος Αλεξανδράκης και ο Λιμενάρχης Ηρακλείου Ευθύμιος Δουβής.