Η ΔΝΣΗ ΔΑΣΩΝ ΧΑΝΙΩΝ σε συνεργασία με τον Δήμο ΧΑΝΙΩΝ ανακοινώνει ότι στις 06-02-2018 ημέρα Τρίτη και ώρα 10.00 π.μ στο κτίριο του πρώην Αγρ. Συνεταιρισμού Περιβολίων θα κάνει παρουσίαση - ενημέρωση του αναρτημένου Δασικού Χάρτη των προ Καποδιστριακών ΟΤΑ Κουνουπιδιανών, Μουρνιών, Νέας Κυδωνίας, Νεροκούρου, Περιβολίων, Σούδας, Χανίων και Γαύδου της Π.Ε. Χανίων.
Η Ενημέρωση θα αφορά διευκρινήσεις σχετικά με τον εμφανιζόμενο δασικό χάρτη των προ Καποδιστριακών ΟΤΑ Κουνουπιδιανών, Μουρνιών, Νέας Κυδωνίας, Νεροκούρου, Περιβολίων, Σούδας, Χανίων, καθώς και θέματα τεχνικά - διαδικαστικά
- για την υποβολή αντιρρήσεων (ατελώς - με καταβολή τέλους),
- διόρθωση σφαλμάτων – παραλείψεις διοικητικών πράξεων κ.λ.π
- λειτουργία των ΣΥΑΔΧ (σημεία υποστήριξης ανάρτησης δασικού χάρτη).