Συνεδριάζει η Οικονομική Επιτροπή του δήμου Ιεράπετρας, στο Δημοτικό Κατάστημα (Δημοκρατίας 31 στη μικρή αίθουσα (δίπλα στην αίθουσα θεάτρου) στον 1ο όροφο. Η συνεδρίασει θα γίνει στις 17 Μαΐου, στις 8.30 για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα εξής θέματα της ημερήσιας διάταξης:
1ο Θέμα: Συγκρότηση επιτροπής διενέργειας διαγωνισμού για την εργασία «Καθαρισμός νήσου Χρυσής»
2ο Θέμα: ΄Εγκριση τεχνικών προδιαγραφών και καθορισμός των όρων της δημοπρασίας για την εκτέλεση της προμήθειας Συντήρηση δικτύων άρδευσης Δημοτικής Ενότητας Μακρύ Γιαλού(προμήθεια υλικών).