Απαντώντας στη Βουλή το απόγευμα της Τρίτης, σε ερώτηση των βουλευτών Ηρακλείου Χάρη Μαμουλάκη και Φραγκίσκου Παρασύρη, για την καθυστέρηση της υπογραφής της σύμβασης για τον Βόρειο Οδικό Άξονα Κρήτης ο υφυπουργός Υποδομών και Μεταφορών, αρμόδιος για τις Υποδομές, Νίκος Ταχιάος έκανε λόγο για το αισιόδοξο σενάριο που σύμφωνα με αυτό θα έλθει προς υπογραφή το έργο τον προσεχή Νοέμβριο!
Ο ίδιος αναγνώρισε καθυστερήσεις στην υπογραφή του έργου ενώ παραδέχτηκε πως ειδικά για το κομμάτι Νεάπολη - Άγιος Νικόλαος παρότι μπήκαν οι μπουλντόζες και ξεκίνησε το έργο υπάρχει πρόβλημα που έχει να κάνει με καθυστερήσεις λόγω των απαλλοτριώσεων!
ΕΙΔΑ-ΑΚΟΥΣΑ
16 ΙΟΥΛΙΟΥ 2024 / 16:27
Τον ερχόμενο Νοέμβριο η υπογραφή για τον ΒΟΑΚ!
![](/sites/default/files/styles/article_image_769x432/public/2024-07/taxiaos-nikos.jpg?itok=Vi9JlRVi)