Συνεδριάζει την Πέμπτη και ώρα 14:00 η Δημοτική Κοινότητα Ιεράπετρας. Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί στη μικρή αίθουσα συνεδριάσεων δίπλα στην αίθουσα θεάτρου «Μελίνα Μερκούρη» στον 1ο όροφο (Δημοκρατίας 31) με θέμα:
«Προέγκριση Ίδρυσης Καταστήματος Υγειονομικού Ενδιαφέροντος «Μαζικής Εστίασης-λιανικού και χονδρικού εμπορίου αναψυκτήριο – πρατήριο άρτου» της Σωμαράκη Νίκης που βρίσκεται στην πλατεία Κανουπάκη στην Ιεράπετρα.
Προέγκριση Ίδρυσης Καταστήματος Υγειονομικού Ενδιαφέροντος «ΚΑΦΕ ΜΠΑΡ» της LORENTZETI ALESSANDRA που βρίσκεται στην οδό Εθνικής Αντιστάσεως στην Ιεράπετρα.