Η ανακοίνωση του ΚΙΝ.ΑΛ. Ηρακλείου
Θερμά συγχαρητήρια στην πρ.Νομάρχη και πρ.βουλευτή Ηρακλείου κα Ευαγγελία Σχοιναράκη, για την εκλογή της στη θέση της Προέδρου του πολύ σημαντικού Πολιτικού Συνδέσμου Γυναικών.
Είναι τιμή για το Ηράκλειο και την Κρήτη η συμμετοχή της σ' αυτόν τον πολιτικό όμιλο γυναικών που προωθεί την ίση και ισότιμη συμμετοχή των γυναικών στα πολιτικά κόμματα, στο Κοινοβούλιο, στην Αυτοδιοίκηση και γενικότερα στα κέντρα λήψης αποφάσεων.
Σε μια εποχή που, δυστυχώς, επικρατούν λογικές διχασμού και διακρίσεων, η εφαρμογή στην πράξη, πολιτικών ίσων ευκαιριών, είναι επιτακτική.