Την ώρα που μαινόταν η νέα πυρκαγια στα Χανιά, μεγάλη κινητοποίηση της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας είχαμε και στην Ιεράπετρα Λασιθίου, με αφορμή φωτιά που εκδηλώθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης εντός του οικισμού του Κουτσουναρίου.
Όπως αναφέρει το radiolasithi.gr, στο σημείο βρέθηκαν άμεσα εθελοντές της περιοχής και δύο οχήματα της ΠΥ Ιεράπετρας με αποτέλεσμα γρήγορα οι φλόγες να τεθούν υπό έλεγχο πριν η πυρκαγιά πάρει διαστάσεις.
Στο σημείο παραμένουν δυνάμεις της Πυροσβεστικής για να επιτηρούν το σημείο.
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Λασίθι