Ο Σύλλογος Αλατσατιανών Ν. Ηρακλείου θα παρακολουθήσει την ακολουθία των Β’ Χαιρετισμών, την Παρασκευή 10 Μαρτίου στις 7 το απόγευμα, στον βυζαντινό Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου, στο γραφικό χωριό Κυριάννα Ρεθύμνης, όπου θα χοροστατήσει ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου κ.κ. Ευγένιος.
Για τη μεταφορά των πιστών ο Σύλλογος θα διαθέσει λεωφορείο, το οποίο θα αναχωρήσει την Παρασκευή , στις 5.00 μμ από την Λ. Κνωσού (έναντι Δ.Ο.Υ. Ηρακλείου).
Για δηλώσεις συμμετοχής μπορείτε να επικοινωνείτε με τη γραμματέα του Συλλόγου κα Χατζηαδάμ στο 6951-004144 ή στα γραφεία του συλλόγου από 6:00μμ έως 9:00μμ καθημερινές στο 2810-231933.