Ένα βρέφος λίγων ημερών, το οποίο νοσηλευόταν με συμπτώματα κορωνοϊού στο Βενιζέλειο Νοσοκομείο Ηρακλείου, μεταφέρθηκε το μεσημέρι της Παρασκευής στην ΜΕΘ Παίδων του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες, πρόκειται για κοριτσάκι, 37 ημερών, που κρίθηκε ότι πρέπει να μεταφερθεί στην ΜΕΘ του ΠΑΓΝΗ, λόγω των έντονων συμπτωμάτων που παρουσίασε, ωστόσο δεν διατρέχει κίνδυνο η ζωή του.
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Ηράκλειο