Κατατέθηκε σήμερα 2/4 αναφορά βουλευτών του ΚΚΕ του κειμένου του Σωματείου Εργαζομένων Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Ηρακλείου (ΠΑΓΝΗ) και ζητούν την ικανοποίηση των δίκαιων αιτημάτων των εργαζομένων ώστε να είναι αποτελεσματική η αντιμετώπιση των κρουσμάτων κορωνοϊού στο νοσοκομείο με παράλληλη προστασία του υγειονομικού προσωπικού και πρόληψη της διασποράς.
Την αναφορά κατέθεσαν οι βουλευτές Μανώλης Συντυχάκης, Μαρία Κομνηνάκα και Διαμάντων Μανωλάκου.
Όλη η αναφορά ΕΔΩ