Το Συνδικάτο Οικοδόμων πραγματοποίησε με επιτυχία τη σημερινή 4ωρη στάση εργασίας στο εργοτάξιο όπου τις τελευταίες ημέρες πραγματοποιήθηκαν σοβαρά εργατικά ατυχήματα λόγω μη τήρησης μέτρων ασφαλείας στο έργο.
Στο χώρο εργασίας, έγινε συγκέντρωση των εργαζομένων, όπου αντιπροσωπεία του Συνδικάτου συζήτησε με τους συναδέλφους για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν, τους κινδύνους που υπάρχουν για την ίδια τους τη ζωή καθώς και για τη συνέχιση των κινητοποιήσεων, αν ο εργολάβος δεν συμμορφωθεί με τις υποδείξεις ώστε να μπορέσει να συνεχίσει να λειτουργεί με ασφάλεια το έργο.