Δεν έχουν «δει» εδώ και ένα χρόνο, οι εργαζόμενοι στο Εργοστάσιο Ανακύκλωσης, το πριμ παραγωγικότητας που τους υποσχέθηκε η εταιρεία που διαχειρίζεται το εργοστάσιο, αμείβοντας μία έξτρα ώρα εργασίας εκ μέρους των εργαζομένων.
Οι κινητοποιήσεις ξεκινούν σήμερα με 4ωρη στάση εργασίας ως τις 16.00 το απόγευμα κι ενδέχεται να κλιμακωθούν, αν δεν ευοδωθούν οι διαπραγματεύσεις με την εταιρεία για αναδρομική καταβολή του πριμ και βελτίωση των συνθηκών εργασίας.