Τα Χανιά επισκέπτεται σήμερα ο πρόεδρος της ΟΣΥΠΑ Βασίλης Αλεβιζόπουλος, προκειμένου να συναντηθεί με εργαζόμενους και φορείς της περιοχής, αναφορικά με την παραχώρηση των περιφερειακών αεροδρομίων στην Fraport
Όπως ανακοινώθηκε σχετικά o πρόεδρος της Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπηρεσιών Πολιτικής Αεροπορίας και εκπρόσωποι της Ανοικτής Πρωτοβουλίας ενάντια στην εκχώρηση του αεροδρομίου “Δασκαλογιάννης” θα συναντηθούν με τους εργαζόμενους στο αεροδρόμιο “Δασκαλογιάννης”, στις 12:00 θα έχουν συνάντηση με τον Αντιπεριφερειάρχη Χανίων κ Βουλγαράκη και στις 13.00 με εκπρόσωπο του Δήμου Χανίων.