Γενική Συνέλευση πραγματοποιεί το Διοικητικό Συμβούλιο της Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Νομού Χανίων και καλεί όλους τους Αγροτικούς Συλλόγους και τον Κτηνοτροφικό Σύλλογο του Νομού, την προσεχή Πέμπτη 26 Μάϊου, στις 2μμ στο Εργατικό Κέντρο Χανίων.
Στα θέματα της ημερήσιας διάταξης περιλαμβάνονται:
1. Ο απολογισμός δράσης της προηγούμενης τριετίας
2. Η εκλογή νέου Διοικητικού Συμβουλίου και Εξελεγκτικής Επιτροπής.