Σε αντεισαγγελέα Εφετών προήχθη η προϊσταμένη της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Ηρακλείου κ. Μαρία Πολιτάκη, η οποία έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις από την υπηρεσιακή της σταδιοδρομία σε Ηράκλειο και Λασίθι. Διακρίνεται για την επαγγελματική της κατάρτιση, το ήθος της, τον δυναμισμό της αλλά και τις ευαισθησίες της σε θέματα που άπτονται της προστασίας των ανηλίκων.
Το Cretalive εύχεται στην κ. Πολιτάκη καλή συνέχεια στο δύσκολο έργο της!