Η χθεσινοβραδινή εμπειρία των επιβατών της Aegean σε πτήση από Αθήνα για Ηράκλειο δεν ήταν μάλλον από τις καλύτερες. Ο καιρός δεν βοήθησε πολύ και...η αλήθεια ούτε και τα στελέχη, όπως ακούω και διαβάζω από αγανακτισμένους επιβάτες.
Ο πιλότος μετά από δύο αποτυχημένες απόπειρες να προσγειωθεί στο Ηρακλειο λόγω καιρικών συνθηκών,ενημέρω
από τα μεγάφωνα ότι θα κατευθυνθεί στο αεροδρόμιο των Χανίων [που ήδη οι περισσότεροι επιβάτες γνώριζαν ότι έχει αποκλειστεί] και όταν τελικώς ενημερώθηκε σχετικά, ανακοίνωσε την επιστροφή της πτήσης στην Αθήνα,όπου μετά από παλινωδίες περί του αν θα ταξιδέψουμε ξανά ή όχι,αποφασίστηκε η ακύρωση της πτήσης.
Κι όλα αυτά αφού έμειναν άλλες 2 ώρες εγκλωβισμένοι στο αεροπλάνο (4 συνολικά) καθότι τα λεωφορεία δεν
έρχονταν (νόμιζαν ότι το αεροπλάνο μπήκε σε καραντίνα),οι αεροσυνοδοί δεν έκαναν -και μάλλον δεν μπορούσαν- την παραμικρή προσπάθεια για τη διευκόλυνση του κοινού,αντιθέτως δυσανασχετούσαν στις παρατηρήσεις των επιβατών, αδυνατώντας μάλιστα να μας ενημερώσουν για το οτιδήποτε καθώς "είναι απλώς ιπτάμενο προσωπικό για την ασφάλεια μας".