Τον αγαπημένο του πατέρα έχασε ο Δημοτικός σύμβουλος Ηρακλείου και αντιπρόεδρος της Δ.ΕΠ.Α.Ν.ΑΛ Νεκτάριος Ανδρεαδάκης.
Ο Μιχάλης Ανδρεαδάκης συνταξιούχος αστυνομικός έφυγε σε ηλικία 86 ετών. Υπήρξε σε όλη του τη ζωή συνεπής υπερασπιστής της πατρίδας, ένας άνθρωπος ευγενής και αγαπητός με το ήθος του να αποτελεί σημαντική παρακαταθήκη για την οικογένεια του.
Η κηδεία του θα τελεστεί αύριο στις 11 το πρωί από τον ιερό ναό της Αγίας Βαρβάρας στα Καμίνια.