Την παραίτηση του από το Περιφερειακό Συμβούλιο υπέβαλλε χθες ο Αντύπας Σηφάκης σύμφωνα με πληροφορίες του Cretalive.
Για την ώρα δεν έχουν γίνει γνωστές οι λεπτομέρειες της παραίτησης του πρώην Αντιπεριφέρειάρχη ωστόσο είναι γνωστό ότι το τελευταίο διάστημα είχε αποστασιοποιηθεί.
Ο πρώτος επιλαχών για την θέση του Περιφερειακού Συμβούλου είναι ο Νεκτάριος Σερμάκης ο οποίος επιστρέφει στα κοινά και στην αυτοδιοίκηση που έχει υπηρετήσει στο παρελθόν.