Σήμερα στη 1.30 το μεσημέρι αναμένεται να πραγματοποιηθεί η ορκωμοσία της Πόπης Δασκαλάκη που αναλαμβάνει τη θέση της Περιφερειακής Συμβούλου μετά τον αδόκητο θάνατο της Βιργινίας Μανασάκη
Όπως είχε γράψει το Cretalive, η πρώην αντινομάρχης Πόπη Δασκαλάκη στις εκλογές του 2014 ήταν πρώτη αναπληρωματική, στην περιφερειακή ενότητα Ηρακλείου ,για την παράταξη του Σταυρου Αρναουτάκη και έρχεται τώρα να συμπληρώσει την περιφερειακή ομάδα.