Το Ερευνητικό Εργαστήριο «Διεπιστημονικής Προσέγγισης για τη Βελτίωση της Ποιότητας Ζωής» (Εργαστήριο Ποιότητας Ζωής) της Σχολής ΣΕΥΠ του ΤΕΙ Κρήτης διοργανώνει Ημερίδα με θέμα: «Ολιστική και Διεπιστημονική Προσέγγιση της Ποιότητας Ζωής στην Υγεία και την Ασθένεια»το Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018 στο Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Ηρακλείου (Αίθουσα Καστελλάκη).
Κύριος στόχος της Ημερίδας είναι η ανάπτυξη ενός γόνιμου, διεπιστημονικού διαλόγου μεταξύ εγνωσμένου κύρους εισηγητών διαφόρων ειδικοτήτων για τη βαθύτερη κατανόηση και αντιμετώπιση των θεμάτων της υγείας, της ασθένειας και της ποιότητας ζωής.