Σε σχετική ανακοίνωση αναφέρεται:
"Ο Δήμος Μαλεβιζίου ενημερώνει τους δημότες αλλά και τους προμηθευτές του, πως ουδέποτε οι υπηρεσίες του ζητούν τηλεφωνικά χρήματα ή στοιχεία λογαριασμών. Οποιαδήποτε ενημέρωση προς τους συναλλασσόμενους με το Δήμο γίνεται εγγράφως και μόνο και οι υπηρεσίες του Δήμου δεν ζητούν καταβολή χρημάτων σε τραπεζικούς λογαριασμούς μέσω τηλεφώνου.
Καλούμε τους δημότες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί σε τηλεφωνήματα, μηνύματα ή email που δέχονται αποφεύγοντας να δίνουν τραπεζικά στοιχεία σε τρίτους, καθώς οι προσπάθειες εξαπάτησης είναι καθημερινό φαινόμενο πλέον".
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Ηράκλειο