Τι κι αν διανύουμε τον δεύτερο μήνα του φθινοπώρου, το καλοκαίρι στην Κρήτη καλά κρατεί !
Και ενώ στην υπόλοιπη χώρα η κακοκαιρία έχει κάνει την εμφάνιση της, στην Κρήτη ο καιρός φαίνεται πως ...τρελάθηκε και οι Κρητικοί φόρεσαν ξανά το μαγιό τους και ξεχύθηκαν στις παραλίες !
Την Κυριακή οι παραλίες γέμισαν από κόσμο και σε πολλές περιπτώσεις στην ακροθαλασσιά δεν έπεφτε ούτε ... καρφίτσα με τις ξαπλώστρες να μην είναι διαθέσιμες ούτε για δείγμα !
Το αδιαχώρητο επικράτησε και στην πλαζ του ΜΙΝΟΑΝ ΒEACH στον Καρτερό όπου πολλοί συμπολίτες μας με διάθεση χαλαρή απόλαυσαν τον ήλιο και την θάλασσα !