Οι καλές καιρικές συνθήκες που εξακολουθούν να επικρατούν στην Κρήτη "ξεγελούν" κυρίως τους επισκέπτες του νησιού, με αποτέλεσμα να μεγαλώνει η δραματική λίστα των θανάτων στις θάλασσες.
Χωρίς τις αισθήσεις του ανασύρθηκε αργά το μεσημέρι της Παρασκευής, από τη θαλάσσια περιοχή της Γεωργιούπολης του Δήμου Αποκορώνου στα Χανιά, ένας 65χρονος αλλοδαπός.
Ο άτυχος άνδρας διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο Ρεθύμνου, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του.
Προανάκριση διενεργείται από την Λιμενική Αρχή της περιοχής