Ολοκληρώθηκε σήμερα, η εκλογή του Προεδρείου του Δημοτικού Συμβουλίου Μινώα Πεδιάδας, η εκλογή Μελών Οικονομικής Επιτροπής και η εκλογή μελών Επιτροπής Ποιότητας Ζωής, στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος Καστελλίου.
Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Μινώα Πεδιάδας εκλέχτηκε ομόφωνα ο Γεώργιος Καλογεράκης, Αντιπρόεδρος εκλέχτηκε ομόφωνα η Όλγα Δραμουντάνη από την μείζονα αντιπολίτευση και Γραμματέας εκλέχτηκε ομόφωνα η Μαρία Φραγκουλάκη από την παράταξη της ελάσσονος αντιπολίτευσης.
Μέλη της Οικονομικής Επιτροπής εκλέγονται
- Εργαζάκης Βασίλειος
- Μελεμενής Δημήτριος
- Δερμιτζάκης Ζαχαρίας
- Γενιτσαρίδης Πρόδρομος
- Χρονάκης Νικόλαος
- Κουρλετάκης Εμμανουήλ
Μέλη της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής
- Κυριακάκη Ειρήνη
- Πατρωνάκης Γεώργιος
- Πλεύρης Ευάγγελος
- Βιδάκης Κων/νος
- Κουρλετάκης Εμμανουήλ
- Δαγαλάκης Εμμανουήλ