Μπερδεύτηκαν εκεί στο γραφείο τύπου της Ελληνικής Αστυνομίας και στο πλαίσιο της προβολής του έργου της ΕΛ.ΑΣ, στο διαδίκτυο και στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ανέβασαν με την «καλημέρα τους» στο twitter μια φωτογραφία με ταξί της δεκαετίας του 1960.
Το σχόλιο έγραφε: «#καλημέρα #ΚαλήΕβδομάδα (φωτο – ταξί στην παλιά Αθήνα)».
Μόνο που η φωτογραφία ήταν από την πλατεία της Δημοτικής Αγοράς των Χανίων την αντίστοιχη χρονική περίοδο.