Ανοικτή εκδηλωση στην αιθουσα της ενωσης συνεταιρισμων Ηρακλειου με φορείς αγροτών και κτηνοτροφων, πραγματοποιήθηκε σήμερα, μεταξύ των άλλων συναντήσεων που έχουν στην Κρήτη στελέχη της ΝΔ προετοιμάζοντας, την ερχόμενη εβδομάδα, την κάθοδο, στην Κρήτη, του Κυριάκου Μητσοτάκη.
Στο κλιμάκιο της ΝΔ συμμετέχουν οι κκ: Λευτέρης Αυγενάκης, Γραμματέας Πολιτικής Επιτροπής ΝΔ – Βουλευτή Ηρακλείου,Μανώλης Κεφαλογιαννης ευρωβουλευτής ΝΔ, Απόστολος Βεσυρόπουλος, Τομεάρχης Φορολογικής Πολιτικής–Βουλευτής Ημαθίας, Βασίλης Οικονόμου, Τομέαρχης Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Πρόνοιας – Βουλευτής Επικρατείας, Δημήτρης Μελάς, πρ. Υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης & Τροφίμων -Συντονιστής στην ομάδα προετοιμασίας του κυβερνητικού προγράμματος της ΝΔ για τον πρωτογενή τομέα στη Γραμματεία Προγράμματος, Κώστας Μπαγινέτας, Γραμματέας Αγροτικών Φορέων ΝΔ και Χρήστος Γιαννακάκης, Σύμβουλος Γραμματέα ΠΕ για θέματα πρωτογενή τομέα και αγροτικών συνεταιρισμών.