Συγχαρητήρια επιστολή του δημάρχου Φαιστού στον Παραολυμπινίκη Μανώλη Στεφανουδάκη :
Μανώλη,
για άλλη μια φορα μας έκανες υπερήφανους με τη διπλή διάκριση που πέτυχες, χρυσό μετάλλιο και Παρολυμπιακό ρεκόρ. Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις αστείρευτες ψυχικές και σωματικές δυνάμεις, για να συνεχίσεις να προσφέρεις επιτυχίες και στιγμές συγκίνησης τόσο στην οικογένειά σου όσο και σε όλους εμάς.
Ο Δήμαρχος Φαιστού
Γεώργιος Αρμουτάκης