Έναν Γολγοθά βιώνει ένας 53χρονος άνεργος καθηγητής μέσης εκπαίδευσης που νοσηλεύεται στο νοσοκομείο Χανίων με βαρύ εγκεφαλικό επεισόδιο
Ο άτυχος 53χρονος υπέστη εγκεφαλικό πριν από μερικές ημέρες ενώ βρισκόταν στο σπίτι του. Στο σπίτι βρισκόταν και η κατάκοιτη μητέρα του που αδυνατούσε να ειδοποιήσει τις αρχές. Έτσι ο 53χρονος εντοπίστηκε από τους φίλους του και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο μετά από 1,5 ημέρα.
Οι φίλοι του είναι αυτοί που τον στηρίζουν στα δύσκολα φτιάχνοντας μία ομάδα στήριξης για να τον βοηθήσουν με τα μεγάλα έξοδα του, ενώ σε συνεργασία με την ΕΛΜΕ Χανίων αναμένεται να συνδιοργανώσουν δράσεις αλληλεγγύης για να συγκεντρωθούν τα χρήματα που χρειάζονται για τη νοσηλεία του.