Με κόρνες και ένα τεράστιο κομβόι φορτηγών πραγματοποιήθηκε και φέτος η καθιερωμένη περιφορά της εικόνας του Αγίου Δημητρίου από τους οδηγούς φορτηγών !
Το εντυπωσιακό κομβόι κινήθηκε στους κεντρικούς δρόμους της πόλης ενώ στην καρότσα του ενός φορτηγού δυο οδηγοί κρατούσαν την εικόνα του Αγίου Δημητρίου.
Το παραδοσιακό θρησκευτικό έθιμο των οδηγών - όπως ήταν αναμενόμενο - προκάλεσε αναστάτωση στους κυκλοφοριακούς ρυθμούς της πόλης