Ολοκληρώνονται την ερχόμενη εβδομάδα οι εργασίες συντήρησης και αντικατάστασης των απαιτούμενων ανταλλακτικών για τις 2 κλιματιστικές μονάδες στο «Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Αλικαρνασσού» στα Δύο Αοράκια.
Με την επαναφορά στην πλήρη λειτουργία τους, οι 2 κλιματιστικές μονάδες θα καλύπτουν τις ανάγκες ψύξης του Κλειστού Γυμναστηρίου σε ποσοστό 70-80% όπως δήλωσε ο Αρμόδιος Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Δήμου Ηρακλείου και Πρόεδρος της Ανάπτυξης Αθλητισμού Ηρακλείου Γιάννης Τσαπάκης, τονίζοντας παράλληλα τις δυσκολίες που αντιμετώπισε η Διοίκηση του Οργανισμού και συγκεκριμένα τα μέλη της ΑΑΗ ΑΕ ΟΤΑ Γιάννης Ράλλης και Αναστάσης Βλατάκης για την εξεύρεση των ανταλλακτικών και τη μεταφορά τους στην Κρήτη.
![κλιματιστικά κλειστό αλικαρνασσού ηράκλειο](/sites/default/files/inline-images/AERAG1.jpg)
Σημειώνεται ότι για την πλήρη επαναλειτουργία των 2 κλιματιστικών μονάδων ήταν απαραίτητη η αντικατάσταση 5 μοτέρ και 18 ανεμιστήρων, διαδικασία η οποία αναμένεται να ολοκληρωθεί τα επόμενα 24ωρα πριν την τελική δοκιμή τους η οποία είναι προγραμματισμένη για τις αρχές τις ερχόμενης εβδομάδας.
Τέλος, άμεσα πρόκειται να ξεκινήσει από τη Διοίκηση της Ανάπτυξης Αθλητισμού Ηρακλείου η διαδικασία για την επισκευή της 3ης κλιματιστικής μονάδας του Κλειστού Γυμναστηρίου.
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Ηράκλειο