Μια επίσκεψη, από αυτές που συνηθίζουν εδώ και 20 χρόνια, πραγματοποίησαν χθες εθελοντές του Ερυθρού Σταυρού, από το παράρτημα του Ηρακλείου, στις παιδιατρικές κλινικές του ΠΑΓΝΗ και του Βενιζελείου.
Οι " Ερυθροσταυρίτες " ντυμένοι στα κόκκινα , συνόδευσαν τον Άγιο Βασίλη και έκαναν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη στους μικρούς φίλους που έτυχε να περνάνε αυτές τις γιορτινές ημέρες στο νοσοκομείο, μοιράζοντας τους χαμόγελα και "αξέχαστα" δώρα...
Ακόμη, αντάλλαξαν ευχές με τους γονείς των μικρών και το προσωπικό των νοσοκομείων, για μια νέα χρονιά γεμάτη υγεία και χαρές.