Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Π. Ε. Ιεράπετρας "Μαρία Λιουδάκη" και το Ν.Τ. Λασιθίου της Α.Δ.Ε.Δ.Υ καλούν όλους τους πολίτες της Ιεράπετρας στη συγκέντρωση που διοργανώνουν σήμερα στις 10:30 στην κεντρική πλατεία Ελευθερίας στην Ιεράπετρα στα πλαίσια της Γενικής Πανεργατικής Απεργίας που έχουν προκηρύξει η Α.Δ.Ε.Δ.Υ. και η Γ.Σ.Ε.Ε για να δηλώσουμε την αντίθεσή μας στα νέα μέτρα που έρχονται και να απαιτήσουμε να σταματήσει η λεηλασία μισθών και συντάξεων.
Το κάλεσμα του Ν.Τ. Λασιθίου της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. για τις συγκεντρώσεις που θα γίνουν σήμερα στις πόλεις του νομού Λασιθίου :
Το Ν.Τ. Α.Δ.Ε.Δ.Υ. ν. ΛΑΣΙΘΙΟΥ καλεί όλα τα πρωτοβάθμια σωματεία του ν. ΛΑΣΙΘΙΟΥ να δώσουν μαχητικά το παρόν στην Πανεργατική Απεργία της τετάρτης 17 Μάη 2017
ΟΧΙ ΣΤΟ 4ο ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΣΥΡΙΖΑ - ΑΝΕΛ
Κλιμακώνουμε τον αγώνα για την ανατροπή αυτής της πολιτικής με συγκεντρώσεις:
Στον Άγιο Νικόλαο στα γραφεία του Εργατικού Κέντρου Λασιθίου απέναντι από το Νοσοκομείο 10:00
Στην Ιεράπετρα στη Πλατεία Ελευθερίας 10:30
Στη Σητεία στη Κεντρική Πλατεία 11:00
Το Ν.Τ. Α.Δ.Ε.Δ.Υ. ν. ΛΑΣΙΘΙΟΥ