Το πυκνό χιόνι στον δήμο Αμαρίου έκανε απαγορευτική τη διέλευση του οχήματος που μετέφερε χθες μία έγκυο με προορισμό το Κέντρο Υγείας Αγίας Φωτεινής.
Η έγκυος με τον σύζυγό της είχαν ξεκινήσει από το Γερακάρι, όμως στον Μέρωνα πλέον η διέλευση ήταν απαγορευτική και προκειμένου να μην υπάρξει κάποιο δυσάρεστο γεγονός, κλήθηκε η πυροσβεστική υπηρεσία.
Έτσι, μέλη του κλιμακίου της Αγ. Φωτεινής πήγαν στο σημείο και μετέφερε την γυναίκα με ασφάλεια στο κέντρο υγείας.