Για την 1η Απριλίου αναβάλλεται λόγω των κακών καιρικών συνθηκών η μαθητική πεζοπορία που είχε προγραμματίσει για αύριο Σάββατο, 11 Μαρτίου, ο Πεζοπορικός Όμιλος Ηρακλείου, στο « Δίκτυο εισόδου και εξόδου του νερού στο Μινωικό Ανάκτορο της Κνωσού»
Η εκδήλωση εντάσσεται στο θεματικό μαθητικό του πρόγραμμα για το 2017 που έχει τίτλο «Οι δρόμοι του νερού: Πεζοπορώντας στις διαδρομές του νερού από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα»