Το Σάββατο 17/12/22 ο Σύλλογος Φίλων Μοτοσικλέτας Κρήτης θα πραγματοποιήσει Χριστουγεννιάτικο bazzar υπέρ του "Κέντρου ειδικών Παιδιών ο Άγιος Σπυρίδων".
Τα είδη που έχει ανάγκη το κέντρο είναι:
- CD Player (φορητό) με δυνατότητα χρήσης USB stick
- Εκπαιδευτικά παραμύθια (για τον τομέα κοινωνικής εκπαίδευσης)
- Κρίκους γυμναστικής, μπάλες αφής, μπάλες αισθήσεων, ελαστικούς ιμάντες γυμναστικής, πλατφόρμες ισορροπίας χαμηλές (για τον τομέα της φυσικοθεραπείας)
- Είδη χειροτεχνίας: χαρτόνια διαφόρων χρωμάτων, atlacol, τέμπερες, δακτυλομπογιές, μαρκαδόρους, πινέλα ζωγραφικής, κόλλες Α4 (για τον τομέα της εργοθεραπείας και δημιουργικής απασχόλησης)
Όσοι μπορούν να στηρίξουν αυτή την προσπάθεια υλικά ή οικονομικά ας έρθουν το Σάββατο 17/12/22 11:00 με 15:00 στην Δικαιοσύνης, δίπλα από τα δικαστήρια, όπου και θα βρίσκονται τα μέλη του Συλλόγου.
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Ηράκλειο