Το Σάββατο 17 Δεκεμβρίου στις 19.00 η Σχολή Εκκλησιαστικής βυζαντινής Μουσικής της ιερές Μητροπόλεως Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου θα πραγματοποιήσει Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση στο Ωδείο Ρεθύμνης.
Θα ψαλλούν ύμνοι και κάλαντα της Εορτής των Χριστουγέννων από τη Χορωδία της Σχολήες, υπό την διεύθυνση το Πρωτοψάλτη Καθηγητή Βυζαντινής Μουσικής κ. Ευαγγέλου Καπαϊδονάκη.
Τους ύμνος θα προλογίζει ο κ. Γιώργος Σηφάκης, θεολόγος.
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Ρέθυμνο