Τον πανηγυρικό εσπερινό του Αγίου Γεωργίου του Μεθυστή στις Αγιές Παρασκιές του Δήμου Αρχανών Αστερουσίων ακολούθησε το βράδυ της Τετάρτης, ο 9ος διαγωνισμός Χωρικής Οινοποίησης, παρουσία πλήθους κόσμου.
Στη συνέχεια παρατέθηκε δείπνο με παραδοσιακά εδέσματα.
Στην εκδήλωση, μεταξύ άλλων βρέθηκαν ο περιφερειακός σύμβουλος Γιώργος Ματαλλιωτάκης, ο Δήμαρχος Μανώλης Κοκοσαλης και οι δημοτικοί σύμβουλοι Μαρία Καλαθακη και Γιώργος Πολυζωακης