Απάντηση στην καταγγελία πολίτη στο cretalive δίνει η Δ/νση Τεχνικών Έργων του Δήμου Ηρακλείου και το Τμήμα Κυκλοφορίας και Συγκοινωνιών αναφορικά με τη διαγράμμιση της διάβασης πεζών επί της Λεωφόρου Ικάρου μπροστά από το Αεροδρόμιο Ηρακλείου.
Η ανακοίνωση
"Σας κάνουμε γνωστό ότι η Δ/νση Τεχνικών Έργων του Δήμου Ηρακλείου και το Τμήμα Κυκλοφορίας και Συγκοινωνιών, εκμεταλλευόμενοι την εν ενεργεία εργολαβία οριζόντιας σήμανσης (διαγράμμιση) εντός της πόλης Ηρακλείου, προχώρησε στην επαναβαφή διαγράμμισης της διάβασης πεζών επί της Λεωφόρου Ικάρου μπροστά από το Αεροδρόμιο Ηρακλείου, κατόπιν συνεννόησης με τον Αερολιμενάρχη Ηρακλείου, αν και δεν ανήκει στις αρμοδιότητες της, καθώς ολόκληρη η Λεωφόρος Ικάρου είναι Δευτερεύουσα Εθνική Οδός."