Φωτιά έχει ξεσπάσει στο συσκευαστήριο Γιαννακάκη, στο Τυμπάκι, από τις 13.50 το μεσημέρι. Σύμφωνα με το mesaralive.gr λίγα λεπτά μετά το πέρας του μεσημεριανού διαλείμματος, ξέσπασε φωτιά στον εξωτερικό χώρο του κτιρίου, και λόγω των χαρτοκιβωτίων και των πλαστικών κιβωτίων, γρήγορα επεκτάθηκε σε όλο το κτήριο.
Επί τόπου έχει σπεύσει ισχυρή πυροσβεστική δύναμη με 9 οχήματα και 26 υπαλλήλους, ενώ στην προσπάθεια συνδράμουν επίσης 4 οχήματα του δήμου Φαιστού και το πυροσβεστικό ελικόπτερο.
Η φωτιά έχει περιοριστεί μέσα στο συσκευαστήριο και οι πυροσβέστες δίνουν μάχη για την κατάσβεσή της.