Ξεκίνησαν οι κρουαζιέρες στην Κρήτη και το Ρέθυμνο κερδίζει από αυτές!
Σήμερα, μάλιστα, το μεσημέρι θα φτάσουν στο Ρέθυμνο δύο λεωφορεία με επισκέπτες κρουαζιερόπλοιου που θα δέσει στο Ηράκλειο, οι οποίοι θα επισκεφθούν το Αρκάδι και στη συνέχεια θα κάνουν τη βόλτα τους στην παλιά πόλη του Ρεθύμνου, παράλληλα με το γεύμα τους.
Το Λιμενικό Ταμείο και οι τοπικοί φορείς είναι ενήμεροι και έτοιμοι να δείξουν μία καλή εικόνα για την πόλη, που μπορεί να έχει ένα μερίδιο αυτής της πίτας.