Ο χιονιάς του περασμένου μήνα και οι δυνατοί άνεμοι είναι οι αιτίες για την επικίνδυνη κλίση που έχουν πάρει πολλά δένδρα στην οδό Ακρωτηρίου, στις στροφές μετά τη διασταύρωση του Αγίου Ματθαίου.
Όπως επισημαίνει ο κ. Α.Σ., η όποια αρμόδια Υπηρεσία -πιθανώς το τμήμα πρασίνου του Δήμου Χανίων;- θα πρέπει πολύ γρήγορα να κάνει κάτι, καθώς τα δένδρα θα πέσουν στο δρόμο και τότε ίσως να έχουμε τα χειρότερα.