Στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ηρακλείου μεταφέρθηκε μια νεαρή γυναίκα, η οποία τραυματίστηκε -ευτυχώς όχι σοβαρά- σε τροχαίο στην οδό Ούλωφ Πάλμε στο Ηράκλειο.
Το ατύχημα σημειώθηκε περίπου στις 10.00 το βράδυ, όταν η γυναίκα, κάτω από αδιευκρίνιστες μέχρι τώρα συνθήκες, έχασε τον έλεγχο του οχήματος που οδηγούσε και έπεσε σε τοίχο.
Για τον απεγκλωβισμό της χρειάσθηκε η συνδρομή της Πυροσβεστικής υπηρεσίας, ενώ ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ τη μετέφερε στο Νοσοκομείο